ضدافتاب رنگی بزنم یا بی رنگ

پوست خوب رشت
چگونه پوست صافی داشته باشم
سپتامبر 28, 2022
ویتامین ای upremove
ویتامین E برای پوست
سپتامبر 30, 2022

 

چرا ضد افتاب بزنم

نور خورشید دارای اشعه های فراوانی است که برخی از ان ها مضر و برخی دیگر برای پوست ضروری هستند. اشعه ماورا بنفش، یکی از اشعه های مضر برای پوست است که نوع uvb ان تنها موجب افتاب سوختگی و نوع uva آن می تواند به پوست نفوذ کرده و بیماری های پوستی مختلفی را ایجاد کند. کرم ضد آفتاب، از بروز بیماری های پوستی ناشی از قرار گرفتن پوست در مقابل آفتاب جلوگیری می کند و باعث می شود پوست شما همیشه شاداب و با طراوت باقی بماند.

باید به خاطر داشته باشید که این مراقبت باید همیشگی (حتی در فصل پاییز و زمستان) و حتی در خانه باشید هوا ابری باشد هم بزنید، نه فقط زمانی که به تفریح تابستانی و خارج از خانه میرویدمی‌روید.

ضد آفتاب رنگی چیست؟

ضد آفتاب رنگی در دسته ضد آفتاب‌های معدنی یا فیزیکی قرار می‌گیرد. این ضد آفتاب‌‌ حاوی اکسیدهای آهن، اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم است که مانند سدی روی پوست قرار می‌گیرند و نه تنها از پوست در برابر اشعه‌های UV محافظت می‌کنند، بلکه مانع از نفوذ نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش کامپیوتر و تلفن همراه به داخل پوست می‌شوند.

ضد آفتاب بی رنگ

کرم های ضد آفتاب بی رنگ معمولا سفید هستند و به ندرت با رنگ پوست های مختلف سازگار می شوند. به عنوان مثال این کرم ها روی افرادی با پوست تیره، رد سفید باقی می گذارند. از آنجایی که کرم های ضد آفتاب رنگی در طیف وسیعی از رنگ ها تولید می شوند، با هر رنگ پوستی سازگار بوده و ظاهری یکدست به پوست می دهند.
کرم های ضد آفتاب بی رنگ سفید شدن پوست می شوند و به دلیل وجود تیتانیوم و اکسید روی در آنها با تعریق صورت، ردهای سفید و گچی روی پوست باقی می گذارند، بنابراین توصیه می شود که کرم ضد آفتاب رنگی و متناسب با رنگ پوست خود را تهیه کنید تا ظاهری زیباتر و طبیعی تر به صورت شما بدهد.

کرم پودر و ضدافتاب

شما می‌توانید کرم ضد آفتاب رنگی را به جای یک کرم پودر معمولی مورد استفاده قرار دهید. در این حالت بدون نیاز به داشتن یک آرایش سنگین می‌توانید درخششی طبیعی به پوست خود بدهید. کرم‌های ضد آفتاب رنگی معمولا بافت سبکی داشته و ردی از چربی از خود بر جای نمی‌گذارند.

تفاوت اصلی کرم ضد آفتاب رنگی و بی رنگ

تفاوت ضد آفتاب رنگی و بی رنگ به ترکیبات موجود در آنها مربوط است. چنانچه شرح دادیم در ضد آفتاب رنگی از مواد معدنی مانند زینک اکسید و دی اکسید تیتانیوم استتفاده می‌شود تا بتواند اشعه ماورا بنفش را خنثی کند. کرم ضد آفتاب بی رنگ نیز حاوی مواد شیمیایی و معدنی است با این تفاوت که مثل ضد آفتاب رنگی در آن از رنگدانه استفاده نشده است. بنابراین رنگی به پوست نمی‌دهد.

آیا ضد افتاب رنگی لک می آورد

کرم ضد آفتاب رنگی همان ترکیبات کرم ضد آفتاب معمولی را دارد. تنها تفاوت در ترکیبات مربوط به وجود رنگدانه‌هایی است که به پوست رنگ می‌بخشند و عیبوبی نظیر جوش یا لک را پوشش می‌دهند. بنابراین ترکیب مضری در ضد آفتاب رنگی وجود ندارد که باعث ایجاد لک شود.پس جواب خیر است.ضدافتاب رنگی لک نمیاورد

ضدافتاب رنگی بزنم یا بی رنگ

هیج تفاوتی در مقاومت ضدآفتاب رنگی و بی رنگ در برابر آفتاب وجود ندارد اگر دوست دارید میتونید از کرم رنگی استفاده کنید .فقط باید توجه داشته باشید spf کرم از 30 بالا تر باشد

مضرات نور آفتاب و کمک کردن ضد افتاب ها

حالت ارتجاعی پوست کمتر شده و ظاهری ضخیم و چروکیده به آن بدهد. البته پوست برای جلوگیری یا ترمیم چنین آسیب هایی راهکارهایی دارد و لایه خارجی آن مرتب سلول های مرده را از بین برده و سلول های جدیدی جایگزین آن می کند. معمولا بعد از بروز آفتاب سوختگی هم پوست لایه بیرونی را از بین برده و بعد از چند هفته ترمیم می شود.

افزایش سن و بیش از اندازه قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر موجب می شود که ترمیم پوست سخت تر شده و با گذشت زمان، بافت های همبند زیر آن آسیب ببینند؛ در نتیجه چین چروک و لکه های تیره روی پوست ایجاد می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، اشعه های مضر آفتاب می توانند با آسیب به DNA، باعث رشد و تقسیم سریع سلول ها شده و منجر به بروز سرطان پوست شوند. افرادی که در خانواده شان سابقه ابتلا به سرطان پوست وجود دارد باید حتی المقدور از قرار گرفتن در مقابل اشعه های مضر پرهیز کنند.

ریمو تاتو ابرو لب خط چشم در رشتبه پوسته بعد از ریمو ابرو دست نزنید.
ریمو ابرو 15 ساله مشکی در حال پوسته ریزی بعد از یک هفته در رشت

در اینجا ابروها پررنگ تر و بعد 3 هفته کمرنگ خواهد شد

 

09200786766

 

SPF مناسب کدام است؟

این سه حرف خلاصه شده عبارت sun protection factor هستند به معنی فاکتور حفاظت خورشید (در برابر خورشید). این فاکتور از پوست در برابر اشعه‌های آسیب رسان خورشید که معروف‌ترین آن‌ها پرتوی فرابنفش نوع B است، نگهداری می‌کند. ما این پرتو را به اسم UVB روی همه کرم‌های ضدآفتاب می‌شناسیم که با وجود آن از مدت زمان تأثیرگذاری ضدآفتاب دربرابر تابش مستقیم خورشید مطمئن می‌شویم.

با توجه به آسیب‌های وارد شده به لایه ازن و تابش حفاظت نشده پرتوهای خورشید از SPF بالاتر از 30 برای مصرف روزانه استفاده کنیم. این موضوع به ویژه درمورد افرادی که پوست بسیار روشنی دارند یا با بیماری‌های پوستی و سرطان پوست دست و پنجه نرم می‌کنند به مراتب مهم‌تر می‌شود و لازم است حتماً ضد آفتاب با فاکتور بالاتری را انتخاب کنند.

نکته: واقعاً ضرورتی ندارد که بالاتر از فاکتور 50 را انتخاب کنید چون تفاوت تأثیر حفاظتی آن‌ها ناچیزمیباشد.

اشعه‌ی فرابنفش و ضدافتاب B

طبق تحقیقات انجام شده اشعه‌ی فرابنفش B طول موج متوسطی دارد (320-290 نانومتر) و از شیشه عبور نمی‌کند. شدت این پرتوها با توجه به فصول سال، ساعات شبانه روز و مکان، متغیر است. در ایالات متحده آمریکا، در حد فاصل ماه‌های آوریل تا اکتبر و بین ساعات 10 صبح تا 4 بعدازظهر، این پرتوها در شدیدترین حالت خود قرار دارند.

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ دارای آنتی اکسیدان است؟

شما فقط یک کرم بهداشتی- آرایشی نمی‌خرید! محصول مصرفی باید قدرت مراقبت از پوست شما را در برابر رادیکال‌های آزاد شده در نور خورشید داشته باشد تا فرایند پیری پوست زودتر از زمان منطقی آن، اتفاق نیفتد.

بنابراین افزودن ترکیب‌هایی از آنتی اکسیدان مثل ویتامین C و ویتامین E یا نوعی جلبک قرمز که ترکیبات ضد پرتوی فرابنفش دارد در هرنوع ضد آفتابی یک فاکتور بسیار مهم و اثرگذار در حفظ جوانی و شادابی پوست است.

چه ضد آفتابی را باید انتخاب کنم؟

انواع کرم ضد آفتاب شامل نوع فیزیکی و شیمیایی می‌شود. کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی، به دلیل سبکی، نرمی و جذب سریع در پوست، در رأس بازار محصولات مراقبت از پوست قرار دارند. البته، ورود نسل ضد آفتاب‌های رنگی و یا معدنی (که به آنها «ضد آفتاب فیزیکی» نیز می‌گویند)، شرایط را تغییر داده است، زیرا این ضد آفتاب‌ها به جای جذب اشعه‌ی فرابنفش، آن را بازتاب می‌کنند.

ریمو تنها تخصص ماست.به من اعتماد کن

از اینستا ما دیدن فرمایید

پاک کردن راحت تتو در رشت با قیمت منصفانه

instagram.com/up.microblad

http://upremove.ir

09200786766

http://cargoup.blogfa.com

 

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت