سرطان پوست چگونه بوجود می اید

بهترین ضد افتاب پوست
بهترین ضد افتاب ها
اکتبر 6, 2022
تاتو بدرنگ آپ
روشهای پاک کردن تتو
اکتبر 8, 2022

 

علایم سرطان پوست

سرطان پوست در درجه اول در مناطقی از پوست که در معرض تابش آفتاب قرار دارند (مانند پوست سر، صورت، لب ها، گوش ها، گردن، قفسه سینه، بازوها و دست ها و پاهای خانم ها) بروز پیدا می کند. با این وجود این سرطان ممکن است در مناطقی که به ندرت در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرند نیز مشاهده شود- کف دست، زیر ناخن های دست یا پا و نیز ناحیه تناسلی.

زمان در تشخیص و درمان سرطان پوست بسیار مهم است، برای همین شما باید چند نکته ساده را بیاموزید تا متوجه شوید که سرطان پوست دارید یا نه


بررسی پوست برای تغییرات مشکوک می تواند به تشخیص سرطان پوست در اولین مراحل آن کمک کند. تشخیص به موقع سرطان پوست بیشترین شانس را برای درمان موفقیت آمیز سرطان پوست به شما می دهد. اگر مبتلا به سرطان پوست هستید، مهم است که بدانید کدام نوع را دارید، زیرا بر گزینه های درمانی و چشم انداز (پیش آگهی) شما تأثیر می گذارد.

 

یکی از آسیب‌های شدیدی که می‌تواند ضربه‌‌های جبران ناپذیری را به پوست وارد کند؛ سرطان پوست است. گاهی پوست بدن دچار تغییراتی در بافت خود می‌شود و سلول‌های بدخیم در بافت پوست تشکیل می‌شوند. این سلول‌ها می‌توانند باعث ایجاد سرطان در این قسمت از بدن شوند.

برسی تمام نواحی بدن برای تشخیص سرطان پوست

برای بررسی پوست سر خود، از دوست یا همسر خود کمک بگیرید. موهای خود را در یک قسمت سر خود جمع کنید و سپس بدنبال یک معیار، فرسایش، یا یک ضایعه ی رنگی بگردید.
اگر در بدن خود یا نقاطی برنزه یا قهوه ای مایل به زرد برخوردید، در ناحیه اندام تناسلی خود دچار سرطان پوست شده اید
پوست خود را بطور جدی مورد بررسی قرار دهید و هیچ قسمتی را از قلم نیندازید. بهترین روش برای انجام اینکار، این است که با انواع سرطان پوست آشنا باشید.

لایه های پوست

پوست بزرگترین عضو بدن است. از بدن در برابر عفونت و آسیب محافظت می کند و به تنظیم دمای بدن کمک می کند. پوست همچنین آب و چربی را ذخیره می کند و ویتامین D تولید می کند.

پوست از ۳ لایه اصلی تشکیل شده است

اپیدرم. لایه بیرونی پوست
درم. لایه داخلی پوست
هیپودرم. لایه عمیق چربی

انواع سرطان پوست

کارسینوم یا سرطان سلول پایه‌ای پوست
کارسینوم یا سرطان سلول سنگفرشی پوست
سرطان ملانوما

علایم سرطان پوست

زخم هایی به وجود می یند که آیند که پوسته پوسته شده وبهبود پیدا نمی‌کنند.

ایجاد لکه‌های زبر و قرمز رنگ که سفت هم هستند.

زخم هایی که بر روی مقعد ویا ناحیه تناسلی مشاهده شده و خونریزی نیز دارند.
ا
یک سری ضایعات کوچک وجود دارد که پیش رونده است و خونریزی می کند.

یک سری لکه های قرمز رنگ وزبر در داخل دهان و روی لب ها به وجود می آید که باعث ایجاد زخم های باز می شود.

سرطان کراتینوسیت

در مقایسه با انواع دیگر سرطان، کراتینوسیت خوش‌خیم‌تر است؛ ولی این دلیل نمی‌شود که آن را سرسری بگیرید. عدم مراقبت‌های ویژه و کوتاهی در درمان ممکن است برای شخص گران تمام شود. این سرطان اگر به موقع درمان نشده و جلوی پیشرفت آن گرفته نشود؛ ممکن است به سایر قسمت‌های بدن هم سرایت کند که این موضوع درمان آن را سختتر خواهد کرد.

سرطان سلول بازال

کارسینوم سلول بازال (Basal Cell Carcinoma) نوعی از سرطان پوست است که با ایجاد توده‌هایی بر روی گردن و یا سر خودنمایی می‌کند. این سرطان یکی از شایع ترین انواع سرطان‌ها است که در اثر تماس با مواد شیمیایی، تماس با نور آفتاب و اشعه ایکس به وجود می‌آید. این نوع سرطان منجر به ایجاد تومور، اسکار یا لکه‌های قرمز رنگ بر روی پوست می‌شود که رشد کمتری نسبت به انواع دیگر آن دارد.

ریمو تاتو در رشت با مواد ویتاهیل فی … با توجه به پوست شما و بروزترین متد روز جهانی

09200786766

سرطان پوست ملانوما

برای اینکه این نوع سرطان به موقع تشخیص داده شود، باید همه خال ها و نقاط تیره رنگ بدن، توسط خود فرد و همچنین پزشک متخصص بررسی شوند. بروز سرطان ملانوما در زنان و مردان متفاوت است؛ به طوریکه علائم در زنان بر روی پاهایشان ولی در مردان بر روی سروگردن وسینه شان، قابل رویت خواهد بود. این سرطان ممکن است بر روی چشم های فرد بیمار نیز بروز نماید.

سرطان سلول سنگفرشی

سرطان سلول سنگفرشی یک سرطان تهاجمی است و در لایه‌های میانی و بیرونی پوست به وجود می‌آید. یکی از اصلی ترین راه‌های پیشگیری از این نوع سرطان پوست، رسیدگی به پوست و محافظت از آن است. این سرطان به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه UV یا استفاده بیش از حد از دستگاه‌های برنزه کننده به وجود می‌آید و به شکل ضایعاتی به رنگ قرمز و پوسته پوسته بر روی پوست دیده می‌شود.

عوامل خطرناک سرطان پوست را بشناسید

تماس طولانی با ارسنیک در محیط کار
التهاب مزمن یا زخم
تضعیف سیستم ایمنی بدن مثلاً براثر دارو یا بیماری
سابقه ی شخصی ابتلا به نوعی از سرطان
سابقه ی خانوادگی

مضرات نور خورشید برای پوست

تماس طولاني با نور خورشيد علت اصلي سرطان هاي پوست است، بخصوص اگر باعث آفتاب سوختگي و تاول هم شده باشد. ساير عوامل كه اهميت كمتري دارند شامل تماس مكرر طبي يا شغلي (در كارخانه ها) با اشعه ايكس، اسكار يا جاي زخم بيماري ها و سوختگي ها، تماس شغلي با بعضي مواد شيميايي از قبيل زغال سنگ و آرسنيك هستند. سرطان پوست ممكن است زمينه ارثي نيز داشته باشد لذا در بعضي خانواده ها شيوع سرطان پوست بيشتر است.

بیشتر از ۹۰درصد موارد به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید ایجاد می‌شود. این قرار گرفتن در معرض نور خورشید خطر ابتلاء به هر سه نوع سرطان را افزایش می‌دهد. قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید تا حدی به دلیل نازک شدن لایه ازون تخت‌های برنزه منبع رایج دیگری است که منجر به قرار گرفتن در معرض اشعه‌های فرابنفش هستند

مضرات جدی نور خورشید و سرطان پوست

تماس طولاني با نور خورشيد علت اصلي سرطان هاي پوست است، بخصوص اگر باعث آفتاب سوختگي و تاول هم شده باشد. ساير عوامل كه اهميت كمتري دارند شامل تماس مكرر طبي يا شغلي (در كارخانه ها) با اشعه ايكس، اسكار يا جاي زخم بيماري ها و سوختگي ها، تماس شغلي با بعضي مواد شيميايي از قبيل زغال سنگ و آرسنيك هستند. سرطان پوست ممكن است زمينه ارثي نيز داشته باشد لذا در بعضي خانواده ها شيوع سرطان پوست بيشتر است.

از اینستا ما دیدن فرمایید

پاک کردن راحت تتو در رشت با قیمت منصفانه

instagram.com/up.microblad

http://upremove.ir

09200786766

http://cargoup.blogfa.com

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت