لایه برداری اصولی پوست

خورشید ریمو
همه چیز درباره نور آفتاب
اکتبر 10, 2022
اوزون تراپی پوست رشت
اوزون تراپی پوست چیست
اکتبر 12, 2022

 

مقدمه

 

پوست انسان معمولا به صورت ژنتیکی روشن ، شفاف و سلامت است ولی طی گذر زمان بنا به دلایل طبیعی، بیماری‌های پوستی و عدم مراقبت صحیح دچار عارضه و مشکل شده است.

اصلی‌ترین راه برای اینکه بتوانیم لایه‌برداری اصولی و درست را انجام دهیم این است که بدانیم علت عارضه‌های پوستی ما چیست؟
اگر از لایه بردار های مناسب پوست خود استفاده کنید، بیشترین مزایا را کسب خواهید کرد. اما اگر در مصرف آن ها زیاده روی کرده یا دچار اشتباه شوید ممکن است عوارض غیر قابل جبرانی را ایجاد نمایند. بنابراین قبل از اینکه اسیدها و لایه بردارها را وارد روتین پوستی خود کنید، بهتر است اطلاعات کاملی از عملکرد آن ها داشته باشید. در این مقاله سعی شده است که اصول صحیح لایه برداری از پوست را ارائه کنیم. پس اگر شما نیز تصمیم به استفاده از اسیدهای لایه بردار در روتین مراقبت پوستی خود دارید، تا آخر این مطلب با آپ ریمو همراه باشید

اسیدها و آنزیم های خاص در پوست یک سوختگی شیمیایی خفیف و کنترل شده ایجاد می کنند و باعث از بین رفتن سلول های مرده می شوند. پس از اینکه سلول های مرده از بین می روند، سلول های سالم و جوان جای آنها را می گیرند و اینگونه پوست لایه برداری می شود.

لایه برداری پوست را به سه گروه مختلف تقسیم می نمایم

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری مکانیکی

لایه برداری با لیزر

 

ریموال آپ ریمو
http://upremove.irآپ ریمو ریمو تتو و فیشیال اصولی در رشت 09200786766

از تاتوی قدیمی خود رهایی پیدا کنید

 

انواع پوست

پوست چرب

براق و چرب و جوش دارند، ضخیم اند،منافذ باز دارند.

پوست خشک

شفاف اند ،منافذ ریز و کوچک دارند، کشیدگی احساس می‌شود،داری لک و مک اند.

پوست خشک و حساس

تمام مشخصات پوست خشک را دارند وعلاوه برا آن واکنش پذیرند و ملتهب می‌شوند.

پوست مختلط

نواحی T صورت (پیشانی وچانه چرب) و نواحی U صورت (کناره لب ،زیر چشم) خشک است و کشیدگی احساس می‌شود.

 

مهمترین فواید لایه برداری

تحریک کلاژن سازی پوست
جلوگیری از بروز جوش و درمان آن
کمک به باز شدن منافذ بسته پوست
کمک به چرخه جایگزین شدن سلول های جدید
کمک به جذب بهتر سایر محصولات مراقبتی پوست
کمک به افزایش گردش خون و تقویت تخلیه غدد لنفاوی موجود در پوست

 

یک کرم آبرسان قوی مخصوص نوع پوست

در درمان لایه برداری از پوست، پوست شروع به خشک شدن و پوسته ریزی می کند و نیاز است از طریق مصرف آبرسان مناسب نوع پوست، رطوبت مورد نیاز پوست را تامین نمائید. شما با هر نوع تایپ پوستی که دارید باید آبرسان همان نوع پوست را مصرف نمائید.

یک اسکراب یا ماسک لایه بردار پوست

اسکراب ها با دانه های اسکرابی که دارند و ماسکها با ترکیبات لایه بردارشان میتوانند پوست را به خوبی پاکسازی کرده و به تسریع روند از بین بردن لایه های مرده پوست شما سرعت ببخشند.

صورت خود را به خوبی بشویید

قبل از شروع فرآیند لایه برداری بهتر است صورت خود را به خوبی شسته و پاک کنید. تمییزی صورت نتیجه استفاده از اسکراب را به مراتب بهتر خواهد کرد. چرا که روزنه های پوستی تمیز و آماده لایه برداری میشوند.

روش صحیح مصرف کرمهای لایه بردار

برای استفاده صحیح کرم‌های لایه‌بردار و نتیجه‌گیری بهتر از مصرف آن باید به این صورت عمل شود

ابتدا و در سه روز اول کرم روی پوست ساعد دست آزمایش شود. چنانچه سرخی، خارش یا تحریک رخ نداد، مصرف آغاز شود.

بعد از آزمایش کرم، دو شب در میان، ۵ نوبت به مقدار بسیار کم (به اندازه یک عدس) در نواحی کمتر حساس صورت (به جز دور چشم و دور لب) مالیده شود.

بعد از آن ۵ نوبت، یک شب در میان به همان میزان کم استفاده شود.

آن گاه هر شب و به مقداربیشتری (به اندازه یک نخود) در هر نوبت استفاده شود.

به دلیل آنکه طی لایه‌برداری، پوست صورت نازک و حساس می‌شود، کرم‌های لایه‌بردار حتما باید در شب استفاده شود تا اشعه UV خورشید پوست را تحریک نکند. همچنین در طول روز از مصرف کافی و صحیح ضدآفتاب با SPF بالای ۵۰ به هیچ وجه کوتاهی نشود.

 

قرص یا پودرهای کلاژن ساز

مکمل های حاوی کلاژن میتوانند باعث جوانسازی و سرعت کلاژن سازی در پوست را افزایش داده و سلامت پوست را ضمانت کنند

انواع لایه بردارها

لایه برداری فیزیکی یا دستی .برای مثال، استفاده از براش های خشک، لیف یا برس‌های زبر برای از بین بردن سلول های مرده پوست.

از طرف دیگر، در نوع دیگر لایه برداری یعنی لایه برداری شیمیایی، با استفاده از قدرت برخی مواد شیمیایی مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) از جمله گلیکولیک اسید، لاکتیک اسید یا بتا هیدروکسی اسید (BHA) مانند سالیسیلیک اسید، باعث از بین بردن ماده ای می‌شود که سلول های مرده پوست را بهم چسبانده است. در واقع، بیرونی ترین لایه پوست همانند یک دیوار آجری می‌ماند که سلول های واقعی پوست، حکم آجرهای آن را دارند. لایه بردارهای شیمیایی، ملاتی که این آجرها را بهم نگه داشته است را در خود حل می‌کند و سلول های سطح پوست را از بین می‌برد.

لایه بردارهای شیمیایی برای صورت بسیار مناسب هستند. بسیاری از این محصولات که ما اغلب آنها را به صورت تونر، پد، ژل یا مرطوب کننده میبینیم، به اندازه ای ملایم هستند که میتوانیم چندین بار در هفته از آنها استفاده کنیم؛ به خصوص اگر منافذ صورت ما در اثر گرفتگی و تجمع چربی، باعث بروز آکنه شده است. از طرف دیگر، لایه بردارهای فیزیکی برای پوست بدن مناسب تر هستند. از آنجایی که پوست آرنج، زانو و پاها معمولاً ضخیم تر و زبرتر از پوست سایر قسمت های بدن می‌شود، این لایه برداری می‌تواند مؤثر باشد.

فواصل مناسب برای لایه برداری

به دلیل حساسیت بالای پوست صورت بهتر است فواصل استفاده از لایه بردار مرتب و مناسب باشد. برای این کار بهترین راه استفاده از لایه بردار مناسب حدودا دو روز در هفته است. استفاده زیاد از لایه بردار نه تنها مناسب نیست بلکه ph پوست را تغییر میدهد

جمع کردن پوست برای اماده سازی لایه برداری پوست

اول تمام موها را در بالای سر جمع کنید و اجازه ندهید که به روی صورت و پیشانی بریزند. اگر موهایتان چتری است با یک هدبند یا تل مو آن‌ ها را بالا بزنید.

28 روز یکبار پاکسازی

پوست ما به طور طبیعی هر ۳۰ روز یکبار سلول‌های مرده را از خود جدا می‌کند تا جا برای رشد و تقسیم سلول‌های جدید باز شود. گاهی سلول‌های مرده به طور کامل نمی‌ریزند. اگر سلول‌های مرده روی پوست جمع شوند، نتیجه‌اش خشکی، پوسته پوسته شدن و انسداد منافذ پوستی است. لایه برداری پوست به شما کمک می‌کند که این اتفاق‌ها نیفتد.

از اینستا ما دیدن فرمایید

پاک کردن راحت تتو در رشت با قیمت منصفانه

http://upremove.ir

09200786766

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت