لایه برداری را جدی بگیرید

ریش اپ
کاشت ریش در آقایان چگونه است؟
اکتبر 15, 2022
aha ریمو
چندی از aha ها
اکتبر 17, 2022

 

chemical peel

لایه برداری شیمیایی یا chemical peel روشی است که در آن یک محلول شیمیایی معمولا اسید روی پوست قرار گرفته و پس از مدت زمان مشخص از روی پوست پاک می‌شود. مدت زمان قرار گرفتن محلول روی پوست در پیلینگ‌های شیمیایی که در مطب یا کلینیک با استفاده از محلول‌های قوی انجام می‌شود اهمیت زیادی دارد. در طول این مدت بسته به نوع و Ph لایه‌بردار، محلول به لایه‌های پوست تا عمق خاصی نفوذ می‌کند و سلول‌های سطح پوست را برمی‌دارد. این لایه بردار پوست بهبود آسیب‌های نور خورشید، روشن شدن لک و تیرگی‌های پوست، درمان آکنه و رفع چین و چروک‌های سطحی پوست می‌شود.

لايه برداري شيميايي عموما به صورت سرپايي انجام مي شود. لايه برداري تمامي صورت با TCA,AHA معمولا 30 دقيقه زمان نياز دارد.
لايه برداري تمام صورت با فنول در حدود 2-1 ساعت طول مي كشد در حاليكه لايه برداري قسمت هاي كوچكي از صورت از قبيل لب بالا مي تواند 15-10 دقيقه طول بكشد.

 

احساس گرما در حین لایه برداری


در حين اين درمان، اكثر بيماران يك حس گرم و تا حدودي داغ را احساس مي نمايند كه براي 10-5 دقيقه طول مي كشد و متعاقب آن يك حس گزش را تجربه مي نمايند. ممكن است از كمپرس سرد براي كمك به برطرف نمودن اين گزش استفاده شود. يك لايه برداري عمقي تر مي تواند نيازمند داروي ضد درد در حين يا بعد از درمان باشد.

انواع لایه بردار

لايه بردارهاي AHA(سطحي) باعث بهتر شدن پوست مي شود كه ممكن است در ابتدا بسيار جزئي باشد. در ابتدا شما متوجه يك ظاهر سالم تر در پوست خود مي شويد و با درمان مكرر شما متوجه يك پيشرفت كلي در قوام پوست خود خواهيد شد.
لايه بردارهاي TCA(متوسط) در پوست منجر به يك ظاهر به مراتب صافتر و تازه تري مي شود با اين حال، نتايج متعاقب يك لايه برداري با TCA معمولا به اندازه لايه برداري با فنول دوام ندارد.
لايه بردارهاي فنول(متوسط يا عمقي) منجر به پيشرفت قابل توجه در سطح پوست شما، چروك هاي خفيف كم تر، تغييرات كمتر رنگدانه اي و پوست به مراتب با قوام تري مي شوند. نتايج شما با دوام مي باشند اما در مقابل اثرات پيري و مواجهه با خورشيد مقاومت ندارند.

 

ریمو فشیال رشت
http://upremove.ir/
ریمو تاتو در رشت

فیشیال اختصاصی در رشت 09200786766

آنزیم های لایه بردار

آنزیم‌های لایه‌بردار برخلاف AHA ها، BHA و رتینول و رتینوئیک اسید سبب افزایش گردش سلولی پوست نمی‌شوند و به بافت زنده آسیب نمی‌زند اما سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند، از بسته شدن منافذ پیشگیری می‌کند، خطوط و چین و چروک سطحی پوست را کاهش داده و کدری پوست را برطرف کرده و تا حدی پوست را روشن می‌کند.

آنزیم‌های لایه‌بردار به دلیل خاصیت اسیدی تعادل Ph پوست را بر هم نمی‌زند و هم‌چنین باعث افزایش حساسیت پوست به نور نمی‌شوند. آنزیم‌های لایه‌بردار برای پوست‌های حساس که لایه‌برداری با استفاده از اسید را تحمل نمی‌کنند مناسب است.

پوست ما به طور طبیعی هر ۳۰ روز یکبار سلول‌های مرده را از خود جدا می‌کند تا جا برای رشد و تقسیم سلول‌های جدید باز شود. گاهی سلول‌های مرده به طور کامل نمی‌ریزند. اگر سلول‌های مرده روی پوست جمع شوند، نتیجه‌اش خشکی، پوسته پوسته شدن و انسداد منافذ پوستی است. لایه برداری پوست به شما کمک می‌کند که این اتفاق‌ها نیفتد.

لايه برداري شيميايي در موارد زير يك گزينه خوب براي شما مي باشد

از لحاظ فيزيكي سالم باشيد
داراي درجات خفيف، متوسط يا شديد پيري صورت باشيد
داراي اسكارهاي آكنه صورت باشيد
داراي اهداف اختصاصي اما واقع بينانه در ذهن براي بهتر شدن ظاهرخود باشيد.

مراقبت ولایه برداری پوست بعد از 30 سالگی

در سنین 30 سالگی به بعد روند پیری کم کم آغاز می شود. بنابراین این دوره بهترین زمان شروع مصرف لایه بردار و اسیدهای جوانساز مانند اسید رتینوئیک و اسید گلایکولیک برای پیشگیری از پیری می باشد. با بالا تر رفتن سن و در دهه 40 سالگی و پس از آن، مشکلات پوستی بیشتر شده و نیاز به درمان موثرتری دارند. رتینول، آسکوربیک اسید و لاکتیک اسید برای جوانسازی و کاهش روند پیری پوست در این سن مناسب هستند

لایه برداری اسید لاکیتیک

لایه‌برداری سطحی : نفوذ ترکیبات لایه‌بردار بسیار کم و لایه‌برداری از پوست به صورت ملایم بوده و برای درمان مشکلات پوستی خفیف مانند تغییر رنگ و لک‌های سطحی و زبری بافت پوست موثر است. آنزیم‌های لایه‌بردار، ترکیبات لایه‌بردار ماندلیک اسید، لاکتیک اسید و سالیسیلیک اسید با درصدهای کم در این گروه قرار می‌گیرد.

درصد مناسب لایه بردار برای هر شخص

اغلب افراد برای درمان جوش و لک و خطوط و چین و چروک های صورت از لایه بردارها استفاده می کنند. اما گاهی مشاهده می کنیم که این باور در میان افراد جا افتاده که لایه بردارهای قوی تر، اثربخشی بالاتر و سریع تری دارند. به جرات می توان گفت که این باور کاملا اشتباه است. هر فرد باید لایه بردارهای اسیدی را متناسب با نوع و مشکلات پوست خود انتخاب نماید. زیرا لایه بردارهای قدرتمند برای همه افراد مناسب نبوده و ممکن است باعث حساسیت، تحریک و حتی تشدید مشکلات پوستی آن ها شوند

تست حساسیت لایه بردار

کسی که برای اولین بار این محصولات را استفاده میکند حتما باید ابتدا ان را روی پوست خود تست کند مثلا ابتدا تا سه شب در قسمتی از پوست صورت به مقدار کم بمالد اگر بعد از ۳ روز دچار التهاب یا تحریک پوست نشد معلوم میشود که پوستش حساس نیست و به ترکیب تجویز شده سازگار است لذا میتواند ان را مصرف کند

اگر شخص پوست حساس یا خشک دارد بهتر است به مدت یک ماه ابتدا یک شب درمیان ان ترکیبات را استفاده کند و بعد از ۱ ماه اگر دچار تحریک پوست نشد سپس هر شب استفاده کند

لایه برداری کلینیکال

این نوع لایه برداری از پوست، در مطب پزشک با درصدهای بالا و بصورت عمقی انجام می شود. این نوع لایه برداری اثربخشی سریعتری دارد و مراقبت های ویژه ای بعد از انجام لایه برداری لازم دارد.

پیلینگ پوست و لایه بردار

برای صاف كردن پوست و از بین بردن لك‌ها و مشكلات پوستی راه‌حل اول و آخر است و نتایج حاصل از آن نیز كاملا قابل پیش‌بینی است و عوارض چندانی هم ندارد، البته اشتباه نكنید پیلینگ و لایه‌برداری فقط برای درمان مشكلات پوستی نیست بلكه گاهی برای از بین بردن چین و چروك‌ها یا حتی درخشان‌كردن پوست از این روش استفاده می‌شود.

تا این زمان بهترین درمان برای آکنه و بهترین ترکیب لایه ‌بردار پوست چرب و مستعد آکنه و پیشگیری از بسته شدن منافذ در پوست‌های چرب سالیسیلیک اسید است.

هیدروکسی اسیدهای لایه بردار

در کنار فواید متعددشان برای پوست، هیدروکسی اسیدها می توانند تحت شرایطی برای پوست مضر باشند. با استفاده بیش از حد و متوالی، این ترکیبات در کنار برداشتن لایه ای از سلولهای مرده می توانند سلولهای تازه و باکتریهای مفید پوست را نیز از بین ببرند. با اینکار، لایه دفاعی پوست که نقش بسیار مهمی در سلامتی و زیبایی آن دارد نیز صدمه دیده و پوست خشک می شود. این خشکی بیش از حد پوست در نهایت منجر به قرمزی، خارش و بدتر شدن جوشها و آکنه های آن خواهد شد.

لایه برداری پوست حساس

آنزیم‌های لایه‌بردار برای پوست‌های حساس که لایه‌برداری با استفاده از اسید را تحمل نمی‌کنند مناسب است.
آنزیم‌های لایه‌بردار برخلاف AHA ها، BHA و رتینول و رتینوئیک اسید سبب افزایش گردش سلولی پوست نمی‌شوند و به بافت زنده آسیب نمی‌زند اما سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند، از بسته شدن منافذ پیشگیری می‌کند، خطوط و چین و چروک سطحی پوست را کاهش داده و کدری پوست را برطرف کرده و تا حدی پوست را روشن می‌کند.

لاکتیک اسید و لایه بردارها

لاکتیک اسید آلفاهیدورکسی‌اسیدی است که از شیر استخراج می‌شود. از لایه‌بردارهای موثر و ملایم بدون ایجاد تحریک و قرمزی برای پوست‌های حساس محسوب می‌شود. درمان لک و تیرگی، صاف و هموار شدن بافت پوست، روشن و یکنواختی رنگ پوست و درمان چین و چروک‌های سطحی در کنار خاصیت آبرسانی چون کرم مرطوب کننده و آبرسان، از فواید لایه‌ برداری با لاکتیک اسید است

اسکراب های لایه بردار

برای انجام لایه برداری فیزیکی در خانه می‌توانید از اسکراب‌های آماده استفاده کنید یا از شیوه‌های ساخت اسکراب خانگی که به فراوانی در اینترنت موجود هست کمک بگیرید. همچنین می‌توانید از لیف‌ها، پن‌ها یا پدهای لایه بردار استفاده کنید. اسکراب‌ها در داروخانه و فروشگاه‌های لوازم آرایشی فروخته می‌شوند و حالتی شبیه به کرم دارند

میکرودرم ابریژن

روشی برای لایه برداری پوست است که به کمک کریستال‌هایی بسیار ریز یا دستگاه نوک الماسی انجام می‌شود. میکرودرم ابریژن می‌تواند در رفع خطوط ظریف، سفت کردن، یکدست کردن بافت و رنگ پوست و از بین بردن برخی از لکه‌های پوستی موثر باشد

instagram.com/up.microblad

پاک کردن راحت تتو و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت

http://upremove.ir/

09200786766

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت