کچلی پا چیست

پوست آپ میوه
میوه و سبزیجات مفید برای پوست
دسامبر 9, 2022
مراقبت مو فرفری ها
دسامبر 11, 2022
پا آپ

instagram.com/up.microblad پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766

 

مقدمه

قارچ‌ها از آن دسته موجوداتی هستند که در همه‌جا زندگی می‌کنند. آ‌ن‌ها را می‌توان در گیاهان، خاک و حتی روی پوست خود یافت. در حالت کلی این موجودات میکروسکوپی روی پوست شما هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند، مگر اینکه سریع‌تر از حد طبیعی تکثیر شوند یا از طریق بریدگی یا ضایعه به پوست شما نفوذ کنند.

هر کسی ممکن است به کچلی پا (قارچ پا) دچار شود، اما این مشکل بیشتر در بین افرادی شایع است که پایشان بیشتر عرق می‌کند، یا کفش‌ها و جوراب‌هایی می‌پوشند که باعث می‌شود پایشان بیشتر عرق کند. کچلی پا می‌تواند از شخصی به شخص دیگر منتقل شود. به عنوان مثال ممکن است در محل دوش‌های مشترک که ورزشکاران یا شناگران استفاده می‌کنند، این قارچ منتقل شود.

علائم بالینی در موارد بدون علامت و نیز انتشار عفونت می‌باشند وباتوجه به اینکه درمان کچلی پا مستلزم صرف زمان و هزینه قابل توجهی است، بهتر است که در پیشگیری از بروز آن تلاش شود. این مطالعه با هدف تعیین فراوانی کچلی پا در شناگران استخرهای غرب تهران انجام شد وضمناً با شناسایی افراد مبتلا و معرفی آن‌ها به مراکز درمانی، در جهت پیشگیری از بیماری نیز قدمی برداشته شد.

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

عواملی که خطر ابتلا به بیماری پای ورزشکار را افزایش می دهند

بازدید از اماکن عمومی با پای برهنه، به ویژه اتاق‌های رختکن، دوش‌ها و استخرهای شنا
به اشتراک گذاشتن جوراب، کفش یا حوله با فرد مبتلا
پوشیدن کفش های تنگ و بسته
خیس نگه داشتن پاها برای مدت طولانی
پاهای عرق کرده
داشتن آسیب جزئی روی پوست یا ناخن پا

 

کارهایی که پزشکان برای کچلی پا میکنند

بثورات پوستی یا پوسته‌ریزی می‌تواند بر اثر بیماری‌های مختلفی مانند پسوریازیس، عفونت‌های باکتریایی و مخمری، آلرژی پوستی و اگزما، درماتیت تماسی و عفونت‌های قارچی به وجود آمده باشد.

پزشکان معمولا با نگاهی ساده متوجه نوع بیماری می‌شوند و در مراحل پیشرفته‌تر نوع بیماری را با آزمایش هیدروکسید پتاسیم (KOH) به‌راحتی تشخیص می‌دهند

اگر این کارها را بکنید احتمال ریسک گرفتن قارچ پا در شما زیاد است

پابرهنه راه رفتن در مکان های عمومی، به خصوص اتاق های رختکن، دوش ها و استخر

استفاده مشترک از جوراب، کفش یا حوله با فرد آلوده به قارچ

پوشیدن کفش های تنگ و بسته

مرطوب بودن پاها برای مدت طولانی

داشتن پاهایی که زیاد عرق می کنند

آسیب جزئی پوست یا ناخن روی پا

پوست رشت شمال هوب ریمو

instagram.com/up.microblad
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766

درمان کچلی پا با درخت چای

روغن درخت چای به عنوان یک درمان جایگزین برای درمان عفونت قارچی پای ورزشکار با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است. مطالعه ای در سال 2002 گزارش داد که محلول 50 درصدی روغن درخت چای به طور مؤثری عفونت پای ورزشکار را در 64 درصد شرکت کنندگان در آزمایش، درمان می کند. از پزشک خود بپرسید که آیا محلول روغن درخت چای می تواند به عفونت قارچی شما کمک کند یا خیر. روغن درخت چای می تواند در برخی افراد باعث درماتیت تماسی بشود.

تابحال به کچلی پا دچار شده اید؟

علایم کچلی پا

پوسته پوسته شدن (بثورات فلس مانند) یا ترک خوردن پوست پا (معمولا بین انگشتان و کف پا)

خارش شدید، سوزش، مورمور شدن و گزگز کردن بین انگشتان یا کف پا

زخم شدن پوست پا و درد و خون‌ریزی آن

در موارد شدید التهابات و عفونت‌های باکتریایی

بی‌رنگ شدن پوست و

تاول زدن پا و خارش تاول‌ها

 

قارچ ها و مخمرهای پا

برخی از انواع قارچ‌ها مانند درماتوفیت‌ها و مخمرها وجود دارند که می‌توانند به‌سرعت به سطح پوست نفوذ کنند. بیماری قارچ‌ پوست پا در سلول‌های پوستی این اندام و نواحی مرطوب بدن مانند فضای بین انگشتان یا در کشاله‌های ران زندگی و رشد می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر در عمق پوست نفوذ کرده و باعث خارش، ورم، ایجاد تاول یا پوسته پوسته شدن می‌شوند

اگر عفونت قارچی درمان نشود چه میشود؟

در صورت عدم درمان، عفونت قارچی به تدریج در بین انگشتان پا گسترش می‌یابد و در برخی موارد نیز به کف پا منتقل می‌شود. در برخی موارد، انتقال عفونت قارچی به کف پا، موجب اگزما و خارش پوستی در تمامی سطح کف پا و کناره‌های پا می‌شود و در موارد دیگر، عفونت قارچی موجب اگزمای پوستی، تنها در قسمت‌هایی از کف پا می‌شود.

روش های درمان کچلی پا

شما می توانید از داروخانه پماد موضعی ضدقارچ تهیه کنید، یا ممکن است پزشکتان یک پماد ضدقارچ برای شما تجویز کند. “موضعی” به این معناست که پماد باید مستقیما روی ناحیه ی مورد نظر، مانند کف پا، مالیده شود. داروهای ضدقارچ انواع مختلف و نام های تجاری گوناگونی دارند، مانند تربینافین (terbinafine)، کلوتریمازول (clotrimazole)، اکونازول (econazole) و کتوکونازول (ketoconazole). این داروها معمولا به شکل پماد هستند، اما در مواردی نیز به صورت اسپری، محلول یا پودر هستند

عفونت پای ورزشکاران رابطه نزدیکی با سایر عفونت های قارچی مانند خارش کشاله ران و کچلی (کرم حلقوی پوست) دارد. این بیماری با داروهای ضد قارچ بدون نسخه مانند پماد قارچ پا قابل درمان است، اما عفونت در اغلب موارد مجددا باز می گردد. داروهای تجویزی توسط پزشک نیز برای این بیماری وجود
دارند

instagram.com/up.microblad
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت