ماده سرطان زای آزبست در لوازم آرایش

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
ضد افتاب از چه سنی شروع می شود
فوریه 3, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
چیزهایی که مو درباره سلامتی میگوید
فوریه 5, 2023

 

مقدمه

در بسیاری از این لوازم آرایشی استانداردهای لازم برای ساخت محصولی درجه یک و بدون آسیب رعایت نمی شود و می توانند به صورت غیر قانونی تولید شده و با قیمت کمتر در اختیار مصرف کننده قرار گیرند. مواد آرایشی که دارای مجوز لازم نباشد می توانند در ایجاد سرطان و بیماری های پوستی نقش اساسی ایفا کنند

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

نتیجه تحقیقات درباره آزبست و لوازم آرایشی

دکتر “ران گوردن” پژوهشگر آسیب شناسی در بیمارستان “مانت ساینای” که مطالعات فراوانی در مورد خطرات آزبست انجام داده می گوید شواهد فراوانی در پرونده های پزشکی این نوع بیماران مستند شده و نشان می دهد این بیماری ها مستقیما مربوط به استفاده از لوازم آرایش آلوده است. وی اضافه می کند ”من معتقدم این موضوعی حساس و کلیدی ست. البته همه افراد آلوده به آزبست، سرطان نمی گیرند، و همچنین علت ایجاد کلیه غده های سرطانی، لوازم آرایش نیست. اما من معتقدم لوازم آرایش آلوده به آزبست یکی از عوامل ایجاد تومر است. اغلب این بیماران که تحت معالجه من بوده اند ظاهرا در تماس با سایر آلودگی های سرطان زا نبوده اند”.

متخصصین سازمان بهداشت و لوازم آرایشی

متخصصین و سازمان های بهداشت عمومی و نهادهای محیط زیستی و انجمن های حمایت از مصرف کننده، تلاش می کنند با ایجاد قوانین کنترل کیفیت دقیق در فرایند تولید لوازم آرایش، از عرضه اجناس آلوده به آزبست در لوازم آرایشی در بازار جلوگیری کنند. همچنین تولید کنندگان این فرآورده ها را ملزم به اطلاع رسانی شفاف و دقیق روی بر چسب فرآورده ها نمایند.

تا آن زمان، خانم “لایبا” و دکتر “گوردن” توصیه می کنند در صورت امکان از استفاده از لوازم آرایش حاوی پودر تالک اکیدا خودداری کنید، و یا از شرکت هایی خریداری کنید که دارای برنامه های مستند دقیق و منظم آزمون فرآورده هایشان هستند. همچنین باید خاطر نشان ساخت که نوع بدون تالک اکثر لوازم آرایش انتخاب شده در این بررسی، در بازار عرضه می شود که مطمئنا گزینه ایمن تری از نظر احتمال آلودگی به آزبست خواهد بود

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

آنلاین 09200786766 upremove

چه ارتباطی بین پودر تالک و سرطان وجود دارد؟

TalcTrusted Source یک ماده معدنی طبیعی و حاوی ترکیبی از منیزیم، سیلیکون، اکسیژن و هیدروژن است. هنگامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که تالک استخراج و آسیاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، به پودر تالک تبدیل و معمولاً در محصولات آرایشی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. پودر تالک به طور طبیعی جاذب است. بنابراین اغلب در محصولاتی مانند پودر بچه یا محصولات آرایش صورت که به خشک نگه داشتن پوست شما کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

مواد آرایشی برای درخشش در پوست

برخی از ترکیباتی که در مواد آرایشی استفاده می شود ممکن است در بدن واکنش ایجاد نماید و احتمال بروز سرطان را با تولید و تکثیر سلولی بیشتر نماید. این ترکیبات می توانند باعث درخشش در پوست شوند. این مواد شیمیایی می تواند بعدا در ادرار فرد نیز خود را نشان دهد

چرا برند Cover FX پودر تالک را کنار گذاشت؟

مشکلی که در مورد پودر تالک وجود دارد این است که اگر کمی پودر تالک روی دست خود بریزید و بمالید ناپدید نخواهد شد و یک لکه سفید روی دست شما باقی خواهد گذاشت، در گذشته زیبایی از نوع مات و روشن طرفداران زیادی داشت اما اکنون زیبایی طبیعی حرف اول را می‌زند و خانم‌ها می‌خواهند زیبایی خود را با آرایش به نمایش بگذارند نه این که زیبایی آرایش را روی چهره خود نشان دهند. به همین دلیل کاسال حدود ۵ سال پیش تصمیم گرفت که پودر تالک را از محصولات آرایشی برند خود حذف کند.

فواید و مضرات پودر تالک

بر اساس تحقیقات انجام شده هیچ گونه نتایجی مبنی بر مضر بودن این ماده به دست نیامده است. این نتایج در شرایطی است که شما از پودر تالک بدون آزبست استفاده کنید.

پودر تالکی که دارای آزبست است به طور کلی در صورت استنشاق می‌تواند باعث سرطان شود. انجمن سرطان آمریکا به دنبال این است تا براساس شواهد حاصل از تحقیقات آزمایشگاهی، حیوانی و انسانی، خطرات استفاده از این ماده معدنی را ارزیابی کند.

کاربرد پودر تالک در محصولات آرایشی و بهداشتی

از پودر Talc در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی نظیر مواردی که در ذیل به آن اشاره کرده ایم استفاده می شود:

لوسیون ها
دئودورانت ها
محصولات بهداشتی زنانه
ماسک های صورت
کرم پودر
محصولات مراقبت پوست کودکان
سایه چشم
رژگونه
رژ لب

پودر تالک چيست؟

پودر تالک پودری ریز، نرم و سفید رنگ است که از ماده معدنی تالک تهیه می شود. تالک ماده معدنی است که از منیزیم، سیلیس و اکسیژن تشکیل می شود. این پودر به دو شكل طبيعی و دست ساز تهيه می شود. در شکل طبیعی و معدني تالک همراه با آزبست در سازندهای زمین شناسی یافت می شود. هم چنین تالک هنگام استخراج به آزبست آلوده است. آزبست ماده ‌ای است كه با‌ سرطان‌ ریه مرتبط است. اين ماده به صورت دست ساز از سیلیکات منیزیم و بدون آزبست تهيه می شود.

چند نکته درباره لوازم آرایشی و آزبست

مواد شیمیایی که در لوازم آرایشی استفاده می شود می تواند مختل کننده غدد باشند. در نتیجه ترشح هورمون های مفید در بدن را با مشکلات بسیاری روبرو نمایند.
وجود ماده خطرناک آزبست در کانسیلر های دور چشم می تواند باعث ایجاد سم شود.
سرب موجود در رژ لب ها می تواند خورده شوند و در دراز مدت خطر ایجاد سرطان را در بدن بیتر نمایند. سرب کی ماده شیمیایی نوروتوکسین می باشد که می تواند باعث ایجاد آسیب های مغزی در فرد شود.
سازمان FDA در مورد باکتری های خطرناکی که در فوم های تمیز کننده بدون شستشو وجود دارد به بیماران هشدار داده است.
جوهری که در خالکوبی ها استفاده می شود می تواند آلوده به میکروارگانیسم ها باشد. و باعث ایجاد جهش های سلولی در بدن شود. در نتیجه می تواند عاملی برای ایجاد سرطان مطرح شود.
برخی از ترکیباتی که در مواد آرایشی استفاده می شود ممکن است در بدن واکنش ایجاد نماید و احتمال بروز سرطان را با تولید و تکثیر سلولی بیشتر نماید. این ترکیبات می توانند باعث درخشش در پوست شوند. این مواد شیمیایی می تواند بعدا در ادرار فرد نیز خود را نشان دهد.

 

وجود آزبست در لوازم آرایشی و بهداشتی

طبق بررسی و تحقیقات انجام شده وجود آزبست در بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی تایید شده است و این مسئله صدمات زیادی بر سلامت بسیاری از انسان ها وارد کرده است. لوازم آرایشی که به شکل پودر هستند و آلوده به آزبست می باشند به راحتی از طریق تنفس وارد بدن فرد می شود. همچنین آزبست موجود در لوازم بهداشتی کودکان نیز صدمات زیادی برای کودکان در پی خواهد داشت.

گرچه شماری از کشور ها در سراسر جهان مانند ایسلند، استرالیا، اتحادیه اروپا، انگلستان، ترکیه و کانادا استفاده از آزبست را در لوازم آرایشی و بهداشتی ممنوع و غیر مجاز اعلام کرده اند اما برخی از برند های آرایشی و بهداشتی در سایر نقاط جهان مانند کشور آمریکا هیچگونه قانون و برنامه ای برای حفاظت از مصرف کنندگان خود در برابر آزبست ندارند.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

 

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت