فرق لیزر تماسی و غیر تماسی

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
ماسک آلژینات صورت چیست
فوریه 13, 2023
دلایل نازک شدن پوست
فوریه 15, 2023

مقدمه

پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر راه‌های مختلفی را برای این منظور در اختیار افراد قرار داده است. دستگاه‌های مدرن و پیشرفته بسیاری وجود دارند که در کلینیک‌های زیبایی برای حذف دائمی یا موقت موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در آرینامد انواع دستگاه های تماسی موجود است و مشخصات و ویژگی های آن ذکر شده است.احتمالا شما نیز به دنبال بهترین دستگاه لیزر برای کلینیک خود هستید. اگر هدف شما همین است لازم است که با دستگاه‌ های لیزر تماسی و غیر تماسی آشنا شوید.
در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

جزئیات آزمایش درباره لیزر

به منظور بررسی اثربخشی طولانی‌مدت دستگاه‌های لیزر تماسی و غیرتماسی 31 بیمار (مرد و زن) با انواع پوست از طیف 1 تا 4 در مقیاس فیتزپاتریک تحت درمان‌های منظم با هر دو نوع لیزر قرار گرفتند.

بیماران 6 درمان را، با فواصل 4 هفته‌ای تا زیر بغل دریافت کردند. زیر بغل سمت راست با لیزر الکساندرایت 755 نانومتر و زیر بغل چپ با لیزر دایود 808 نانومتر اسکن خطی پیوسته درمان شد.

تراکم مو قبل از درمان، بلافاصله بعد از درمان ششم و 18 ماه پس از درمان نهایی ثبت شد

لیزر شاتی چیست؟

لیزر شاتی به دستگاه های لیزر موهای زائد گفته می شود که از برگه های مستطیل شکلی در ابعاد مختلف که شات نامیده می شوند؛ برای حذف موهای زائد هر ناحیه از بدن استفاده می کنند. در این نوع دستگاه ها، ورقه های شات روی نواحی مختلف بدن که باید تحت درمان با لیزر قرار بگیرند؛ به کار می روند و هندپیس دستگاه در فاصله مشخصی از ورقهای روی پوست قرار گرفته و پس از روشن شدن دستگاه توسط اپراتور، تعداد شات تعیین شده برای حذف موهای زائد آن ناحیه از بدن زده می شود. حجم و ضخامت مو های موجود در ناحیه تحت درمان، تعداد شات و در نتیجه تعداد ورقه های مورد استفاده و قدرت دستگاه را تعیین می کند

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir

آپ ریمو گیلان

مزایای دستگاه لیزر دایود رولی چیست؟

یکی از دلایل استفاده از این دستگاه امنیت آن می باشد. از بین بردن موهای با رنگدانه ی تیره در پوست های سفید تا تیره در کمترین زمان از مزایای این دستگاه می باشد. سرعت انتقال اشعه ی این دستگاه بالاست و کمترین آسیب به سلول های پوستی وارد می کند و مدت زمان کمتری برای از بین بردن موهای زائد نیاز می باشد. دستگاه لیزر رولی سوختگی کمتری دارد و ایمنی بیشتری نیز دارد

تفاوت دستگاه لیزر تماسی و غیر تماسی

دستگاه لیزر تماسی عموما پوست بدن با سر هندپیس در ارتباط هست و برای راحتی کار باید از ژل سونوگرافی استفاده شود ولی در دستگاه لیزر غیرتماسی از بالا و به طور غیرمستقیم شات بر روی بدن مراجعه کننده برخورد می‌کند.
یکی از تفاوت‌های اصلی در دستگاه ها، تفاوت در کولینگ آن است. لیزر تماسی به طور مستقیم سطح پوست را خنک کرده گویی که تکه یخ همزمان با شات بر روی پوست شخص قرار گیرد و از سوختگی جلوگیری کند این درحالی است که در دستگاه لیزر غیرتماسی از بالای سر هندپیس به صورت باد خنک و ممتد بر روی پوست زده می‌شود و امکان سوختگی را از بین می‌برد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود یکی از بهترین دستگاه‌هایی است که کارایی فوق‌ العاده عالی دارد و کمک می‌کند سلول‌های مو در سریع‌ترین زمان ممکن از بین بروند. این دستگاه بی‌نظیر بر روی فولیکول‌های مو به‌ صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد و هیچ‌ گونه صدمه‌ای به بافت پوست نمی‌رساند.

از جمله تفاوت یا فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت می‌توان به طول موج‌های آن‌ها اشاره کرد. در واقع لیزر دایود از طول موج 808 یا 810 نانومتر بهره می‌گیرد اما الکساندرایت با طول‌ موج 755 نانومتر عمل می‌کند. این دستگاه لیزر فوق‌العاده با طول‌ موج بالایی که دارد به ‌راحتی انواع موهای زائد را از بین می‌برد و جلوی رشد آن‌ها را می‌گیرد

تفاوت های لیزر الکس و دایود

در ادامه مقاله به تفاوت هایی که دو لیزر الکس و لیزر دایود در کرج دارد، پرداخته‌ایم. این تفاوت‌ها که در واقع بر مبنای ملاک‌های مهم بیان شده است به فرد متقاضی کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتری درباره انتخاب یکی از این دو نوع لیزر برای حذف موهای زائد داشته باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت (دستگاه لیزر تماسی)

این دستگاه لیزر توسط مهندسین آمریکایی ساخته شد و برای بار اول به واسطه شرکت کندلا به بازار عرضه گشت.
دستگاه لیزر الکساندرایت قادر است تا با طول موج 755 نانومتر کار کند و با نفوذ در عمق و ریشه فولیکول به راحتی و با کمترین درد موهای زائد را از منطقه مورد نظر حذف نماید.
گفتنی است که این دستگاه لیزر برای انواع تایپ ها و رنگ های پوستی مناسب است و مراجعه کنندگان می توانند تنها با 6 الی 8 جلسه مراجعه به کلینیک زیبایی موهای زائد بر روی بدنشان را حذف نمایند.
همچنین همانطور که پیشتر گفته شد دستگاه لیزر الکساندرایت یک دستگاه لیزر تماسی است. و چون سطح آن برخورد کمی با سطح پوست دارد استفاده از آن درد یا سوزش را در نواحی ایجاد نمی کند

فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت از دید تعداد جلسات درمان

تعداد جلسات درمان برای لیزرهای الکساندرایت معمولا کوتاه است( بین ۴ تا ۶ جلسه). اثرات درمانی با این لیزر از همان جلسات ابتدایی قابل مشاهده هستند این امر سبب افزایش رضایت مشتریان شده است، در حالیکه تعداد جلسات درمان برای لیزرهای دایود بین 6 تا 8 جلسه است.

اندازه قطر لکه پرتو لیزر روی سرعت درمان تاثیر دارد. به دلیل بزرگ بودن پنجره اپتیکی لیزر دایود، سرعت کار با این سیستم نسبت به لیزر الکساندرایت بیشتر است.

هزینه لیزر مو

در گذشته هزینه لیزر موهای زائد با توجه به تعداد شات های به کار رفته در هر ناحیه از بدن تعیین می شد؛ در نتیجه هر چه حجم مو بیشتر بود؛ تعداد شات ها نیز افزایش می یافت و هزینه لیزر نیز بالاتر می رفت. اما امروزه هزینه لیزر مو با توجه به تعداد جلسات لیزر مو تعیین می‌شود و بنابراین تفاوت لیزر شاتی با رولی در تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موهای زائد است. چون تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر شاتی معمولا کمتر از لیزر رولی می باشد؛ هزینه لیزر موهای زائد با دستگاه های الکساندرایت بسیار کمتر از لیزر دایود است

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت