انواع رنگ مو

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
انواع تونر
مارس 31, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
آرایش ساده چگونه است
آوریل 2, 2023

 

مقدمه

چهار رنگ موی اصلی عبارتند از: بلوند، خرمایی، قرمز و مشکی که با تغییر تن آنها، رنگ ظاهری متفاوتی ایجاد می‌شود. مثلا رنگ بلوند می‌تواند با تن‌های سردتر ترکیب شده و رنگ مویی مثل بلوند خاکستری یا شامپاینی ایجاد کند.
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت

هیچگاه از روی جعبه رنگ دلخواهتان را انتخاب نکنید. چون ممکن است با رنگ پوست شما متناسب نباشد. همیشه از یک متخصص مشاوره بگیرید تا شما را برای انتخاب رنگ صحیح مو راهنمایی کند.

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

تاریخچه رنگ مو

اولین محصول تجاری توسط شیمیدان فرانسوی به نام اوژن شولر با استفاده از پارا فنیل دی آمین در سال 1909 ساخته شد. رنگ کردن مو یک روش زیبایی بوده و روش‌های انجام آن در طول زمان تغییرات بسیاری داشته است. علاقه به رنگ کردن موها چیزی است که تا کنون ثابت باقی ‌مانده است. امروزه در بیش از 75 درصد بانوان تمایل به رنگ کردن موی خود دارند. رنگ کردن مو باعث ایجاد تنوع و افزایش اعتماد به نفس می‌شود. با وجود طیف رنگی گسترده و افزایش زیبایی و جذابیت، آقایان هم علاقه‌مند به انجام این کار شده‌اند.

ملاک‌های مهم انتخاب صحیح انواع رنگ مو

یکی از ملاک های مهم انتخاب رنگ مو، رنگ پوست است. بسته به این که رنگ پوست شما در دسته گرم یا سرد قرار میگیرد انتخاب رنگ مو انجام می‌گیرد. اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و رنگ موهای طبیعی شما قهوه ای یا تیره دارید که آسیایی ها، افریقایی-امریکایی ها و لاتین ها در این دسته هستند، پس رنگ مویتان از نوع گرم است.
اگر رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، رنگ پوست شما سرد به حساب می‌آید. راهی دیگر برای تشخیص اینکه پوستتان گرم یا سرد است. می‌توانید از روی رگ های پشت ساعدتان تشخیص دهید به این صورت که اگر رگ‌هاآبی باشد پوستتان سرد است و اگر سبز باشد سرد است

رنگ موی قهوه ای تیره

اکسیدان شماره 1
60 میل نسکافه ای شماره 6
30 میل دودی 6
20 میل شکلاتی 6
2 سانت واریاسیون نقره ای
این رنگ برای افرادی با پوست سفید و سرخ بسیار جالب می باشد.

رنگ موی طبیعی قوی

رنگ موهای طبیعی قوی، دارای قدرت پوشانندگی قوی برای تارهای سفید مو بوده و هم چنین برای دادان دانه مصنوعی به موها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ‌های مذکور در کاتالوگ‌های مربوط به شرکت‌ها برندهای مختلف رنگ مو با شماره‌های 2 تا 4 شروع شده و در برخی موارد تا شماره 11 ادامه دارد و بعد از خط تیره و با دو صفر مشخص می‌شوند

رنگ مو به شش پارامتر بستگی دارد

رنگ پوست شما ما در کدام دسته قرار گرفته است. (سرد یا گرم)
رنگ پایه، رنگ طبیعی موی سر شما میباشد، در نتیجه بسیار مهم و حائز اهمیت است.
رنگ چشمان شما در کدام دسته می باشد. (قهوه‌ای و یا مشکی دسته رنگ های گرم است و سبز یا آبی جزء دسته رنگ های سردمیباشد. )
اندازه و‌سایز هیکل
شخصیت و خلق و خوی شما
مهمترین مسئله سن شما است

 

درباره ی حنا

حنا از مهم ترین رنگ های گیاهی است که از برگ های خشک یک گیاه که در شمال آفریقا و خاورمیانه می روید ، تولید می شود. برای رنگ گرفتن مو می توانید حنا را 61-51 دقیقه روی مو قرار دهید. رنگ حنا تا 11 هفته باقی می ماند.

هنگام رنگ کردن مو با حنا دستکش بپوشید ، زیرا انگشتان نیز همزمان رنگ می شوند.از دیگر رنگ های گیاهی می توان به logwood و walnut shell اشاره کرد که در افراد حساس به پارافنیلین دی آمین قابل استفاده است

درباره ی رنگ بلوند

رسیدن به رنگ بلوند دلخواه می تواند کمی مشکل باشد. فرقی نمی کند که چند تا عکس نمونه به آرایشگرتان نشان بدهید، همیشه این احتمال هست که موهایتان برنجی، سفید، زرد روشن یا صرفا مصنوعی از آب در بیاید.

– حواستان به رنگ طبیعی موهایتان باشد

تصور کنید که رنگ مو در گستره ای از یک تا 12 باشد، 1 تیره ترین مشکی و 12 روشن ترین بلوند. ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا دوباره رنگ موی طبیعی خود را ببینید یا حتی به یاد بیاورید. به ندرت پیش می آید که رنگ موی طبیعی کسی بعد از 16 سالگی روشن تر از 7 باشد.

رنگ های دایمی

رنگ‌‌های دائمی دارای بیشترین ماندگاری در میان رنگ‌های موجود در بازار هستند و در برخی از مواقع این رنگ‌ها تا زمان رشد موهای جدید بر روی موی شما ماندگار خواهند شد. رنگ موهای دائمی معمولاً از ترکیب شیمیایی پیچیده‌تری برخوردار هستند و استفاده از آن‌ها نیازمند طی کردن مراحل بیشتری نسبت به سایر انواع رنگ‌ها می‌باشد و به همین دلیل است که این رنگ‌ها تا عمق مو نفوذ می‌کنند و ماندگاری بسیار طولانی‌تری را به همراه دارند

رنگ موی طبیعی

رنگ موی طبیعی یا همان روش سنتی از برگ گیاهان تهیه می شود. این گیاهان حاوی رنگدانه حنا، بابونه، روناس و .. هستند. بعنوان مثال گیاه حاوی رنگ دانه حنا را باید خشک و سپس پودر کنیم جهت استفاده باید با آب بصورت خمیری درآورده و روی موی سر گذاشته شود. می توانیم حنا را با گیاه های دیگر هم ترکیب کنیم. این رنگ مو بدلیل طبیعی بودن هیچ آسیبی به پوست و مو نمی رساند. البته نسبت به رنگ های شیمیایی، تنوعی برای ایجاد رنگ و ست کردن با لباس و … نداریم و بعد از استفاده از رنگ طبیعی احتمال اینکه رنگ شیمیایی به سختی رنگ مو را تغییر بدهد وجود دارد. در ضمن اگر به مدت طولانی از از رنگهای طبیعی استفاده کنیم در آینده امکان اینکه از رنگ های پایه روشن بتوانیم استفاده کنیم بسیار کم است.

رنگ موی زیتونی بدون دکلره

اگر شما تمایل ندارید که موهای خود را دکلره کنید می توانید با این ترکیب رنگ مو موهای خود را زیتونی کنید.

قبل از هر چیزی باید پایه مویتان را آماده کنید. برای بی رنگ کردن موهایتان بدون دکلره در ابتدا موهایتان را با رنگ موی 000 یا رنگ موی E20 همراه با مقدار مناسبی اکسیدان شماره 3، روشن کنید. به این علت گفتیم اکسیدان شماره 3 که در روشن شدن موهایتان قدرت بیشتری دارد. برای رنگ زدن از ساقه موهایتان شروع کنید و بعد از 20 دقیقه ریشه موهایتان را رنگ بزنید. منتظر شوید تا موهایتان یکدست روشن بشود، پس از آن موهای خود را شسته و کاملاً خشک کنید

رنگ های موقت

این نوع رنگها ، رنگ طبیعی مو را روشن تر و درخشان تر می کنندو با یک بار شامپو زدن از بین می رود و بیشتر از یک هفته دوام ندارند بنابراین تغییر شدیدی در رنگ مو ایجاد نمی کنند. این رنگ موها ممکن است به صورت ذرات ریزی روی لباس شخص ریخته شود.

دو نوع رنگ موی موقت وجود دارد:رقیق ها و غلیظ ها

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

 

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت