روش های سفید کردن دندان در خانه

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
لاک زدن در بارداری
آوریل 10, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
نکات زیبایی خانم ها
آوریل 12, 2023

مقدمه

کیت‌های سفید کننده دندان در اکثر داروخانه ها به راحتی در دسترس است، اما بسیاری از داروهای طبیعی وجود دارند که می توانند به سفید کردن دندان های زرد کمک کنند. یکی دیگراز راه های سفید شدن دندان، بلیچینگ دندان است که در مطب انجام می‌شود

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

سفید کردن دندان با جوش شیرین

اولین روش خانگی که قصد داریم، در ابتدای این مطلب آن را به عنوان بهترین راهکار برای سفید کردن دندان معرفی کنیم، استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین قدرت این را دارد تا از تشکیل پلاکت جلوگیری نماید و به دنبال آن نیز مانع تغییر رنگ دندان شود. این ماده شگفت آور همچنین قادر است، لکه های سطح دندان را به خوبی از بین ببرد و باعث سفید شدن دندان ها شود. باوری که در میان عوام جا افتاده و افراد زیادی را در استفاده از جوش شیرین برای دندان ها مردد می کند، این است که جوش شیرین خیلی زننده است و ممکن است به مینای دندان آسیب بزند. در تحقیقاتی که در سال 2017 انجام شد، این نتیجه به دست آمد که جوش شیرین نه تنها برای سفید کردن دندانها یک راه ایمن است، بلکه می تواند جلوی پوسیدگی دندان ها را را هم بگیرد. با این حال توصیه ما به شما این است که در استفاده از آن برای سفید کردن دندان زیاده روی نکنید.

دلیل زرد شدن دندان

لکه‌های حاصل از غذا

افزایش سن و کاهش ضخامت مینای دندان

کاهش ضخامت مینای دندان‌ها

دندان از چند لایه متفاوت تشکیل شده است. از جمله‌ی این بخش‌ها، تاج دندان است که بر روی آن مینای دندان قرار گرفته است. به صورت معمول مینای دندان سفید رنگ است؛ اما رژیم غذایی، مواد مصرفی و افزایش سن بر روی ضخامت آن اثر می‌گذارند.

احتمالا مشاهده کرده‌اید به برخی در کودکی، به درستی قطره آهن داده نشده است؛ و این منجر به تغییر رنگ مینای دندان آن‌ها شده است.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت

09200786766
https://upremove.ir

 

تغییر رنگ خارجی دندان

این نوع تغییر رنگ در سطح خارجی دندان بوجود می آید و همان زردی و کدری است که در میان جامعه مرسوم است و بیان می کنند دندان زرد شده است. تغییر رنگ خارجی فقط در سطح دندان تشکیل می شود و آسیبی به بافت دندان نمی زند و نمی تواند از مینای دندان عبور کند. روش های سفید کننده مرسوم برای این نوع تغییر رنگ بسیار کاربردی است و به راحتی می توانید آن را از بین ببرید. آنچه به عنوان روش های درمان خانگی تغییر رنگ نیز معرفی می کنند مربوط به تغییر رنگ خارجی دندان است.

عوامل زیر بر انتخاب روش درمانی تأثیرگذار است

نوع تغییر رنگی که برای دندان‌هایتان رخ داده است.
هزینه‌های مربوط به درمان
روش درمان
سن (این مربوط به کودکان است)
سابقه دریافت خدمات دندانپزشکی (از جمله پرکردن و روکش‌)

سرکه سیب برای سفید کردن دندان

1/2 قاشق چای خوری سرکه سیب
یک فنجان آب

سرکه سیب را به آب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
قبل از مسواک زدن دندان ها را با این آب بشویید.

از پراکسید هیدروژن برای سفیدی دندان استفاده بکنید

پراکسید هیدروژن می تواند باکتری های دهان را از بین ببرد و همچنین به سفید شدن دندان ها کمک می کند زیرا به طور طبیعی یک عامل سفید کننده است. بسیاری از محصولات سفید کننده ای که به صورت آنلاین و در فروشگاه ها مشاهده می کنید حاوی غلظت بسیار بالایی از پراکسید هیدروژن هستند.

مطالعات نشان داده است که خمیر دندان حاوی 1 درصد پراکسید هیدروژن و جوش شیرین است که می تواند دندان ها را به میزان قابل توجهی سفید کند. مطالعات بیشتر همچنین نشان می دهد که مسواک زدن با خمیردندان حاوی پراکسید هیدروژن و جوش شیرین دو بار در روز می تواند دندان های شما را تنها در شش هفته تا 62 درصد سفید کند.

زردچوبه و سفیدی دندان

زردچوبه تنها یک ادویه پرکاربرد نیست. این ماده نوعی مسکن طبیعی است، و به بهبود زخم‌های بریدگی کمک می‌کند. زردچوبه مقداری کورکومین هم دارد؛ ماده‌ای که از پلاک دندانی و التهاب لثه جلوگیری می‌کند و در سفیدی دندان‌ها موثر است.

برای سفید کردن دندان خانگی با استفاده از این ماده، دو واحد زردچوبه را با یک واحد روغن نارگیل و یک واحد جوش شیرین ترکیب کنید. خمیری که به دست می‌آورید یک سفید کننده قوی و طبیعی‌ست، که برخی معتقدند حتی باعث سفید شدن دندانهای زرد در یک روز می‌شود.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت

09200786766
https://upremove.ir

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت