چروک دور لب

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
علت فرو رفتگی زیر چشم
آوریل 14, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
ریمو تاتو با مواد
آوریل 16, 2023

مقدمه

چین‌وچروک در پوست نشانه افزایش سن و گذر از دوره جوانی است. ازآنجایی‌که از گذشته‌های دور تاکنون همه انسان‌ها به دنبال یا در آرزوی چشمه حیات برای جاودانگی بوده‌اند، نازیبا دانستن چین‌وچروک‌ها امری کاملاً طبیعی است. همچنین، می‌دانید که کیمیاگران بسیاری تمام عمر خود را در جست‌وجوی معجون جوانی سپری کرده‌اند. ازاین‌رو، دور از ذهن نیست که بشر همچنان در این راه قدم بردارد.
برخی عوامل غیر ذاتی و بیرونی نیز در صورت عدم مراقبت و درمان چین و چروک دور لب را افزایش می‌دهند. در ادامه به انواع روش‌های رفع چین و چروک اطراف لب می‌پردازیم.
در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

عوامل چروک دور لب

ژنتیک
دهیدراسیون
فقر تغذیه
مصرف دخانیات
استرس
صدمات ناشی از آفتاب

خط ماریونت یا خط اندوه

خطوطی که به صورت عمودی بین لب و چانه و معمولا در سنین بین 40 تا 50 سالگی تشکیل می‌شود. پوست با کاهش طبیعی سطح کلاژن با حمایت کمتری مواجه شده و با افتادگی و چین خوردن مواجه می‌شود.

تغذیه نامناسب و چروک دور لب

یکی از عوامل ایجاد و تشدیدکننده چروک دور لب، تغذیه نامناسب است. در واقع آنهایی که کمتر آب، مایعات، میوه و سبزیجات مصرف میکنند، بیشتر در معرض بروز چروک هستند.

خطوط عمودی اطراف لب

چروک اطراف به خط های عمودی ریزی گفته می‌شود که در لب بالایی به سمت بینی، و بر روی خود لب ایجاد می‌شود. معمولا رژ لب بر روی این خطوط قرار می گیرد و باعث می‌شود که ظاهر مشخص تری به خود بگیرند.

دلایل چروک شدن دور لب خانم ها 

غدد عرق کمتر و چربی کمتر دور لب در خانم ها
جریان خون کمتر دور لب در خانم ها
نزدیک بودن عضلات دور دهان به پوست در خانم ها که می تواند این خط ها را بیشتر ایجاد کنند
اگر چه تراکم فولیکول های مو در هر دو جنس یکسان هست اما موهای مردان بسیار ضخیم تر هست و یک داربست خوبی برایشان فراهم می کند که از این خط ها دور بمانند.
تغییرات هورمونی خانم ها خیلی زودتر از آقایان اتفاق می افتد که به شدت باعث پیری زودرس تر می شود. این پیری زود رس در ایجاد چروک دور لب نیز موثر است.

نور خورشید و تاثیر آن روی دور لب

قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید و اشعه مارورابنفش شایع‌ترین علت پیری بوده که باعث شکل‌گیری چین و چروک‌های دور لب می‌شود.

سیگار کشیدن و چروک دور لب

سیگار کشیدن باعث از بین رفتن کلاژن و الاستین شده و عادت کشیدن سیگار باعث انقباض پوست شده و منجر به شکل‌گیری چین و چروک‌ دور لب می‌شود.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

کلاژن سازی

نواحی اطراف دهان، از جمله نواحی صورت است که نسبت به سایر قسمت‌های صورت استعداد بالاتری در جذب چین و چروک پوستی دارند و بیشتر چین و چروک‌ها در این نواحی رخ می‌دهد. به این علت که این نواحی دارای پوسته‌ای بسیار نازک نسبت به دیگر قسمت‌های صورت بوده و علاوه بر آن، این ناحیه از صورت کلاژن کمتری نسبت به سایر نواحی دارد.

در نتیجه و با گذشت چندین سال از طول عمر افراد، تولید کلاژن پوستی به میزان ۱ درصد کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه استعداد پوست برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود.

رتینول

کرم‌‏هایی مانند رتینول یا رتینوئید باعث ضخیم شدن لایه‏‌های عمقی پوست و نازک شدن لایه‏‌های سطحی می‏‌گردند. این منجر به شل شدن خطوط عروسک خیمه شب بازی شده و باعث می‏‌گردد نرم‌‏تر و صاف‌‏تر دیده شوند. همچنین، لوسیون‏‌های بی شماری با آلفا- هیدروکسی اسید وجود دارند که می‏‌توانند به نرم شدن چین و چروک‏‌ها کمک کنند. برای به دست آوردن نتایج درازمدت، نگاهی به محصولات مراقبت از پوست که حاوی ترکیباتی هستند که برای افزایش طبیعی کلاژن طراحی شده‏‌اند، بیندازید. ترکیباتی مانند پپتیدها، سلول‏های بنیادی و عوامل رشد را مد نظر داشته باشید.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت