ضد افتاب از چه سنی شروع میشود

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir اینستاگرام up.remove
علت چرب شدن مو
آوریل 30, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
ph مناسب پوست
می 2, 2023

مقدمه

برای حفاظت از پوست کودک تا قبل از 6 ماهگی بهتر است که از ضد آفتاب ها استفاده نشود مگر ضد آفتاب هایی که دارای زینک اکساید هستند که لایه ای محافظتی بر روی پوست ایجاد می کنند. دلیل این امر نیز این است که پوست کودک بسیار نازک و حساس است و ممکن است مواد شیمیای موجود در کرم وارد بدن کودک شود
بچه‌ها پوست حساسی دارند و در مقابل اشعه خورشید بسیار آسیب‌پذیر هستند. ضدآفتابی که برای کودک خود خریداری می‌کنید بهتر است SPF بالاتر از ۳۰ داشته باشد تا از پوست صورت و بدن کودک به خوبی مراقبت کند. بچه‌ها علاقه زیادی به بازی‌های آبی دارند؛ این بازی‌ها احتمال پاک شدن کرم ضدآفتاب را افزایش می‌دهند. کرم‌هایی که عبارت ضد آب روی آن‌ها درج شده باشد، مقاومت بالایی در برابر پاک شدن با آب دارند و برای کودک شما مناسب هستند.

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

محافظت از پوست از بدو تولد

یکی از واقعیت‌هایی که بسیاری از افراد از آن بی‌خبر هستند، لزوم مراقبت از پوست درست از لحظه تولد است. بسیاری فکر می‌کنند نوزادان دچار مشکلات پوستی ناشی از تابش آفتاب نمی‌شوند و به همین دلیل از انجام مراقبت‌های لازم برای آن‌ها خودداری می‌کنند؛ اما واقعیت این است که هر انسانی درست از بدو تولد به مراقبت از پوست در برابر نور خورشید نیاز دارد. هر چند که برای استفاده از کرم ضد آفتاب باید یک بازه شش ماهه، یعنی تا شش ماهگی نوزاد را صبر کرد.

اشعه ی UVA و پوست

تحقیقات نشان دادند که اشعه ی UVA اگر چه باعث سوختگی نمی شود اما به عمق پوست نفوذ می نماید و باعث ایجاد چین و چروکهای پوستی می شود. تحقیقات نشان داده اند که حدود 90 درصد تغییرات پوستی که منجر به ایجاد چین و چروکهای پوستی به دلیل مواجهه ی طولانی مدت پوست به اشعه ی UVA اتفاق می افتد.

از چه سنی استفاده از ضدآفتاب برای نوزادان بی‌خطر است

پوست نوزادان حساس است و به راحتی می‌تواند مواد شیمیایی زیادی را جذب کند؛ بنابراین از استفاده از ضدآفتاب برای نوزادان زیر ۶ ماه اجتناب کنید، (مگر اینکه تنها عنصر فعال در ضدآفتاب اکسید زینک باشد) و فقط روی نواحی کوچکی از پوست نوزادتان ضدآفتاب بزنید.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

داشتن SPF مناسب

SPF مخفف کلمه sun protection factor که در فارسی به آن میزان فاکتور محافظتی یک ضدآفتاب می‌گویند، باید برای کودکان بین 15 تا 50 باشد. بیشتر از SPF 50 برای کودکان مناسب نیست و ایده‌آل‌ترین میزان فاکتور محافظتی یک ضدآفتاب برای کودک 15 و 30 است.

اگر قرار است به زودی بچه‌دار شوید، چند کار مهم را برای شش ماه اول مد نظر داشته باشید

در ساعات اوج تابش خورشید که از ساعت ۱۰ صبح تا چهار بعد از ظهر است، فرزندتان را بیرون از خانه نبرید و اگر مجبور به این کار شدید، بدون استفاده از سایه بان این کار را انجام ندهید.
سعی کنید بیشتر در نقاطی که سایه دارند، قرار بگیرید و فرزندتان را از تابش نور خورشید دور نگه دارید.
از بلوزهای آستین بلند و شلوار به جای شلوارک استفاده کنید تا بدن پوشیده شود. برای پاها در فصل‌های گرم سال از جوراب‌های نخی نازک استفاده کنید.

ضد افتاب برای کودکان

ضدآفتاب برای کودکان تا 6 ماهگی کاملا ممنوع است و بعد از 6 ماهگی تا 2 سالگی هم هنوز بین متخصصان پوست در مورد استفاده کردن یا نکردن ضدآفتاب اختلاف‌نظر وجود دارد؛ ولی بعد از 2 سالگی تا 12 سالگی کودکان می‌توانند از ضدآفتاب‌های مخصوص برای این سنین استفاده کنند. بعد از 12 سالگی همه افراد می‌توانند از ضدآفتاب‌های بزرگسالان استفاده کنند.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت