ph مناسب پوست

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
ضد افتاب از چه سنی شروع میشود
می 2, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir
روش شامپو زدن صحیح موی سر
می 4, 2023

 

مقدمه

ph مخفف قدرت هیدروژن (power of hydrogen) یا پتانسیل هیدروژن (potential of hydrogen) است. پ‌هاش یک محلول بیانگر غلظت یون‌های هیدروژن در محلول است

pH پوست سالم بیشتر به سمت اسیدی است. با اسیدیته بیشتر، پوست شما با میکروب‌های مضر و آسیب رساندن به رادیکال‌های آزاد که ممکن است روند پیری را افزایش دهند، مبارزه می‌کند. با دانستن pH پوست خود می‌توانید آن را بهتر بشناسید و با انجام مراقبت‌های مربوط به آن پوستی شاداب و سرحال داشته باشید

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

PH پوست چند است؟

PH یک مقیاس عددی است که از ۱ تا ۱۴ درجه‌بندی شده است، عدد ۷ خنثی، کمتر از ۷ اسیدی و بالای ۷ قلیایی است.

pH پوست ۵/۵ بوده و در این حالت یعنی پوست سالم است و قدری حالت اسیدی دارد. بنابراین برای داشتن پوستی سالم و جوان باید همواره pH طبیعی آن را حفظ کنید.

در زندگی امروزه عوامل و محصولات بسیاری وجود دارند که به سلامت پوست آسیب زده و می‌توانند پی اچ پوست را برهم بزنند، به همین دلیل همواره باید از محصولاتی استفاده کنیم که قادرند تا پی اچ پوست را متعادل سازند. در ادامه شما را با چند نوع از این محصولات بهداشتی از برند نیوتیس که مورد مصرف روزانه قرار می‌گیرد آشنا می‌کنیم.

pH چیست؟

pH مناسب پوست صورت تاثیر بسیار زیادی در سلامت پوست دارد به همین دلیل است که بسیاری از محصولات ادعا تعادل سازی پوست برای رسیدن به pH مناسب پوست صورت را دارند. اما برای دانستن مفاهیم تعادل سازی پوست ابتدا باید به خوبی مفهوم pH را شناخته و سپس pH مناسب پوست صورت و سر را بیان کنیم.

چگونه سطح اسیدیته پوست خود را بدون ایجاد آسیب حفظ کنیم؟

pH بالای ۷ قلیایی و PH زیر ۷ اسیدی است. پ‌هاش پوست اسیدی ضعیف است، بنابراین محصولات ایده آل برای استفاده روی پوست باید PH مشابه داشته باشند.

pH خنثی ۷ است و برای پوست، مقیاس‌های pH کمی گسترده‌تر هستند و اسیدیته آن بین ۴ تا ۷ است.

مطالعاتی که در سال ۲۰۰۶ در مجله بین المللی علم زیبایی انجام شد، نشان داد که سطح ایده آل خاصیت اسیدی و بازی پوست کمی زیر ۵ است.

سطح pH نوزادان تازه متولد شده نسبتاً بالا است. با بزرگتر شدن نوزادان، سطح پ‌هاش آنها کاهش می‌یابد. pH متوسط نوزاد تازه متولد شده حدود ۷ و pH پوست بزرگسالان حدود ۵.۷ است.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir


پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

محصولات مراقبت از پوست و ph

برخی محبوبیت چشمگیر محصولات مراقبت از پوست با PH متعادل را در غرب به موفقیت محصولات مراقبت از پوست کُره‌ای در سراسر جهان نسبت می‌دهند. شارلوت چو، یکی از بنیانگذاران وبسایت زیبایی کره‌ای Soko Glamمی‌گوید: «بسیاری از افرادی که در کشور کره زندگی می‌کنند، پوست بسیار حساسی دارند و بخشی از این قرمزی و تحریک پوست به سطوح بالای آلودگی در کره نسبت داده می‌شود. در نتیجه، اغلب برندهای زیبایی کره، محصولاتی با PH پایین تولید می‌کنند

تمیز کردن پوست

هدف این است که پوست خود را پاک کنید بدون اینکه چربی‌های طبیعی آن را بیش از حد پاک کنید. این مشکل، دلیل محبوبیت “روش پاکسازی با روغن‌های پاک‌کننده یا oil cleansing ” است. پاک‌کننده‌های روغنی کثیفی‌ها را از بین می‌برند، اما چربی‌های طبیعی صورت شما را روی پوست باقی می‌گذارند. از همه مهم‌تر، روغن‌ها PH ندارند، بنابراین در هنگام انتخاب اینکه کدامیک از آنها را بخرید، نگران قلیایی بودنشان نباشید. اما تمایل روغن‌ها به مسدود کردن منافذ، یک داستان دیگری است!

استفاده از محصولات مراقبت پوستی با PH متعادل در روتین روزانه

از انجایی که پی اچ پوست به مرور و با افزایش سن نیز ممکن است تغییر کند و در نتیجه آسیب هایی را به دنبال داشته باشد، یکی از بهترین اقداماتی که می توانید برای سلامت پوستتان انجام دهید، داشتن یک روتین پوستی منظم است. در این میان یکی از موثرترین راهکارها برای تنظیم پی اچ پوست بکارگیری محصولات پوستی با PH متعادل است. محصولاتی که دارای پی اچ حدودا 4.5 تا 6 هستند، پوست را در وضعیت سالمی نگه می دارند. بنابراین تمامی محصولات روتین خود را با دقت و بر این اساس انتخاب و استفاده نمایید

عوامل خارجی که پوست را اذیت می‌کنند

• تغییر دما و رطوبت هوا

• آلودگی هوا و کثیفی

شستن زیاد

• لوازم آرایش قلیایی

• مواد شیمیایی

مخصوصا مواد شیمیایی با PH قلیایی، PH ناحیه پوست را تغییر می‌دهند. آنها باعث افزایش خنثی‌سازی پوست می‌شوند، به ساختار سلولی آسیب می‌زنند و لایه‌ی محافظ را مختل می‌کنند.

چه عواملی می توانند بر pH پوست تاثیر بگذارند؟

جوش و آکنه
آلودگی هوا
محصولات ضد باکتریایی
تغییر فصل، تغییر رطوبت و تغییر شرایط آب و هوایی
استفاده از لوازم آرایشی
استفاده از مواد شوینده با PH نامتعادل
استفاده از صابون ها و ژل های ضد باکتریایی با PH نامتعادل. صابون آووکادو و آلوئه ورا فوراور یک گزینه عالی است.
سبوم/ رطوبت پوست
عرق

چند نکته مراقبتی و تعادلی پوست

پاک‌کننده های اسیدی بیشتر ممکن است به مقابله با آکنه کمک کنند، که ممکن است پس از رسیدن سطح pH به زیر ۶ از بین برود. از طرف دیگر ، مواد مراقبت از پوست با پایه قلیایی می توانند به حفظ سلامت پوست در شرایطی مانند اگزما و پسوریازیس کمک کنند.

• از تونر پوست استفاده کنید.

یک تونر پوست می‌تواند به خنثی سازی هر نوع قلیایی باقی‌مانده کمک کند که بر میزان بهینه pH پوست شما تأثیر منفی بگذارد.

• مرطوب کننده استفاده کنید.

روغن‌های مرطوب کننده، لوسیون‌ها، ژل‌ها و کرم‌ها برای انتخاب شما وجود دارد. مرطوب‌کننده خود را برای تمامی فصل‌ها حتی فصل سرما نیز استفاده کنید.

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

 

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت