پماد آنتی بیوتیک

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir instagram.com/up.remove
درباره پماد موپیروسین 2 درصد
می 15, 2023
پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت 09200786766 https://upremove.ir instagram.com/up.remove
رفع قرمزی پوست
می 16, 2023

مقدمه

امروزه داروهای موضعی زیادی برای درمان عفونت زخم های پوستی به کار میرود. مانند انواع پمادهای موضعی حاوی آنتی بیوتیک، که خود به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود. و هر کدام کارایی متفاوتی دارند. اما انواع مختلفی از پمادهای آنتی بیوتیک در بازار دارویی کشور وجود دارد . که هر کدام از آنها کاربرد مختلفی داشته و مکانیسم اثر آنها اینه که، رشد قارچ و باکتری و میکروبها را متوقف یا کند کنند.

موادی که در این پمادها استفاده شده است به درمان هرچه سریع تر زخم های شما کمک می کند و از ورود میکروب نیز جلوگیری خواهد کرد. معمولا تهیه این داروهای آنتی بیوتیک نیاز به نسخه پزشک ندارد؛ مگر آنکه زخم هایتان احتیاج به نوع خاصی از این پماد پها داشته باشد.

در ادامه با آپ ریمو همراه ما باشید

فارماکولوژی و آنتی بیوتیک

موپیروسین سنتز پروتئین و RNA را در استافیکولوک اورئوس مهار می کند. موپیروسین مخلوطی از چن نوع اسید سودومونیک بوده که تقریباً 90 درصد آنرا نوع A تشکیل می دهد.مطالعات در محیط زنده و روی اشرشیاکولی نشان داده که اسید سودومونیک ، ایزو لوسین ترانسفر RNA سنتتاز را مهار می کند. این دارو در غلظت های بالا اثرات باکتریسیدی دارد .

موارد مصرف پماد تتراسایکلین

همان‌طور که اشاره شد تتراسایکلین نوعی آنتی بیوتیک است که به صورت قرص و پماد در داروخانه‌ها یافت می‌شود. معمولا نوع پمادی آن برای درمان عفونت‌های پوستی نظیر آکنه قابل استفاده است. البته برای درمان آکنه از پماد مکلوسیکلین به همراه مایع موضعی این دارو نیز استفاده می‌شود.

پماد تتراسایکلین در درمان آسیب‌های پوستی نظیر سوختگی، ختنه، جوش و در درمان زخم به منظور پیشگیری از عفونت‌ چرکی کاربرد دارد و نوع چشمی آن به درمان عفونت‌های سطحی چشم نظیر کشیدن بخیه و جراحی کمک می‌کند و در درمان تراخم نیز به عنوان داروی کمکی قابل استفاده است. لازم به ذکر است که شکل پمادی این دارو بدون نسخه در داروخانه به فروش می‌رسد. اما برای جلوگیری از عوارض احتمالی بهتر است این دارو با تجویز پزشک مصرف شوند.

علایم عفونت پوست

خارش
درد
التهاب
حساسیت داشته باشد
چرک
تاول
پوسته شدن،تفکیک
تیرگی، بیماری گوشت خوار یا پوستی که بی رنگ و دردناک می شود.

 

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir
instagram.com/up.remove

پماد موپیروسین

موپیروسین (به انگلیسی Mupirocin) یک داروی موضعی است که از آن برای درمان برخی عفونت های پوستی (مثل زرد زخم – impetigo) استفاده می شود. این دارو یک آنتی بیوتیک است که مانع ادامه ی رشد گونه خاصی از باکتری ها می شود.

موپیروسین در اَشکال دارویی نازال پماد (پماد داخل بینی)، کرم و پماد پوستی موضعی موجود است. در حال حاضر فقط پماد موپیروسین 2% در ایران در دسترس می باشد.

باکتروبان، باکتروماد و موپیکا از جمله نام های تجاری پماد موپیروسین می باشند

 

 

پماد آنتی بیوتیک تتراسایکلین

تتراسایکلین نوعی آنتی بیوتیک است که جهت درمان بیماری‌ها با عفونت باکتریایی استفاده می‌شود و برای بیماری‌های ویروسی کاربرد ندارد. این دارو به شکل قرص ۱۰۰ میلی‌گرم، کپسول ۲۵۰ میلی‌گرم، پماد موضعی ۳ درصد و پماد چشمی ۱ درصد تولید می‌شود و بیشتر برای درمان جوش، آکنه و زخم حتی برخی زخم‌های معده قابل استفاده است

موارد مصرف تتراسایکلین

کپسول تتراسایکلین، در درمان عفونت های ناشی از ارگانیسم های حساس استفاده می شود. همچنین در عفونت های بدون عارضه مجرای ادرار، اندوسرویکال و رکتال کاربرد دارد.

کپسول تتراسایکلین، برای درمان بیماری های بروسلوز یا تب مالت، درمان جوش یا آکنه و شیگلوز یا اسهال خونی باسیلی نیز استفاده می شود. همچنین در درمان بیماران مبتلا به گونوره و سیفلیس که به پنی سیلین حساس هستند نیز استفاده می شود.
ما برای بعد از ریمو تاتو از تتراسایکیلین استفاده میکنیم

آموکسی سیلین

آموکسی سیلین یکی از آنتی بیوتیک هایی است که بسیاری از بیماران می توانند به آن آلرژی داشته باشند و یا تحمل ترکیبات آن را نداشته باشند. با این حال اگر این دارو به خوبی مصرف شود و روی افراد جواب دهد می‌تواند تاثیر خوبی روی عفونت داشته باشد و زخم رو به بهبودی ببرد. شیوه کار آموکسی سیلین به این صورت است که از سنتز دیواره سلولی باکتری هایی جلوگیری می کند و با وصل شدن به پروتئین ها، تولید باکتری ها را محدود می کند

پاک کردن راحت تتو و همچنین آنزیم تراپی و پاکسازی و فیشیال اختصاصی پوست در رشت
09200786766
https://upremove.ir

 

پشتیبانی آپ ریمو
پشتیبانی آپ ریمو
سوالات مربوط به ریمو را از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت